BWCS001207077N5H00
Description
FIXED IND 7.5NH 680MA 100 MOHM
DataSheet
BWCS001207077N5H00 PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:7.5 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):680 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):100mOhm Max
Q @ Freq:22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:4.8GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.047" L x 0.028" W (1.19mm x 0.70mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.66mm)