CC453232-101KL
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
FIXED IND 100UH 180MA 4 OHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CC453232-101KL PDF
Type Description
Series:CC453232
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:100 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):180 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):4Ohm Max
Q @ Freq:20 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:8MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)