L301308-452K
Description
4.5MH, 10%, 636MOHM, 2.8A MAX. T
DataSheet
L301308-452K PDF
Type Description
Series:L301308
Material - Core:-
Inductance:4.5 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):2.5 A
Current - Saturation (Isat):2.8A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):636mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:2.106" L x 2.106" W (53.50mm x 53.50mm)
Height - Seated (Max):1.220" (31.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
482R2C
482R2C
FIXED IND 2.2UH 8.3A 13.5 MOHM