NLCV32T-2R2M-PF
Description
FIXED IND 2.2UH 770MA 169 MOHM
DataSheet
NLCV32T-2R2M-PF PDF
Type Description
Series:NLCV-PF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):770 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):169mOhm Max
Q @ Freq:10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:68MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)