L301307-452K
Description
4.5MH, 10%, 350MOHM, 0.92A MAX.
DataSheet
L301307-452K PDF
Type Description
Series:L301307
Material - Core:-
Inductance:4.5 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):2.4 A
Current - Saturation (Isat):920mA
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):350mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.713" L x 1.713" W (43.50mm x 43.50mm)
Height - Seated (Max):0.984" (25.00mm)