AX104R-1R5
Description
FIXED IND 1.5UH 6.5A 8.1 MOHM
DataSheet
AX104R-1R5 PDF
Type Description
Series:AX104R
Package:Box
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):6.5 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):8.1mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.409" L x 0.406" W (10.40mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)