BWVS006060453R3M00
Description
FIXED IND 3.3UH 4.3A 24 MOHM SMD
DataSheet
BWVS006060453R3M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):4.3 A
Current - Saturation (Isat):7.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):24mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)