BMRA00060630R33MA1
Description
FIXED IND 330NH 20A 4.2 MOHM SMD
DataSheet
BMRA00060630R33MA1 PDF
Type Description
Series:BMRA
Material - Core:-
Inductance:330 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):20 A
Current - Saturation (Isat):33A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4.2mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)