XFHCL11-R36M
Manufacturer
XFMRS
VIGOR # :
Description
FIXED IND 360NH 32A 1.4 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
XFHCL11-R36M PDF
Type Description
Series:XFHCL11
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:360 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):32 A
Current - Saturation (Isat):60A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.4mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)