MLK1005S3N3ST000
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3NH 400MA 220 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MLK1005S3N3ST000 PDF
Type Description
Series:MLK
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Type:Multilayer
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:3.3 nH
Tolerance:±0.3nH
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):220mOhm Max
Q @ Freq:7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant:7GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)