PQ108081-221MHF
Description
220UH, 20%, 41.1MOHM, 6.5AMP MAX
DataSheet
PQ108081-221MHF PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):6.5 A
Current - Saturation (Isat):6.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):41.1mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:300 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.100" L x 1.100" W (27.94mm x 27.94mm)
Height - Seated (Max):0.787" (20.00mm)