MHA0730NSGR47M
Description
FIXED IND 0.47UH 18A 4.1 MOHM
DataSheet
MHA0730NSGR47M PDF
Material - Core:-
Inductance:470 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):18 A
Current - Saturation (Isat):20A
Shielding:-
DC Resistance (DCR):4.1mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.272" L x 0.256" W (6.90mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)