
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1400 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 5.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 62mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 50kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.264" Dia (32.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.917" (23.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 1422455C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 2.1A 222 MOHM SMD
CERAMIC CHIP INDUCTOR,18NH
FIXED IND 1UH 21.5A 4.2 MOHM SMD
FIXED IND 220UH 5.5A 62 MOHM TH
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 56VQFN
DC-3000MHZ GT N TYPE M/F BI-DIRE
CAT 6A 28AWG UTP PATCH CORD, CM/