
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4600 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 21mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.179" (4.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 | ||
| 3000 | ||
| 5000 |
Current price of 46222C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18NH 450MA 200 MOHM
FIXED IND 5.6UH 5.6A 16 MOHM SMD
FIXED IND 560NH 100MA 3.2 OHM
FIXED IND 2.2UH 5A 21 MOHM SMD
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 120TFBGA
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 48LQFP
RSP 4-RKPA 4-805/15M