CDEIR6D31FHF-2R2MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 6.5A 12 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDEIR6D31FHF-2R2MC PDF
Type Description
Series:CDEIR6D31F
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):6.5 A
Current - Saturation (Isat):6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):12mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.268" W (7.30mm x 6.80mm)
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)