CDR6D23MNNP-1R0NC
Description
FIXED IND 1UH 3.9A 25 MOHM SMD
DataSheet
CDR6D23MNNP-1R0NC PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:1 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):3.9 A
Current - Saturation (Isat):5.15A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):25mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):0.098" (2.50mm)