72V851L20TF8
Description
IC FIFO SYNC 4096X18 20NS 64QFP
DataSheet
72V851L20TF8 PDF
Type Description
Series:72V
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Memory Size:144K (8K x 9 x 2)
Function:Synchronous
Data Rate:50MHz
Access Time:12ns
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max):40mA
Bus Directional:Bi-Directional
Expansion Type:Depth, Width
Programmable Flags Support:Yes
Retransmit Capability:No
FWFT Support:No
Operating Temperature:0°C ~ 70°C