72V205L15PFI8
Description
IC FIFO SYNC 16KX9 15NS 64QFP
DataSheet
72V205L15PFI8 PDF
Type Description
Series:72V
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Memory Size:4.5K (256 x 18)
Function:Synchronous
Data Rate:66.7MHz
Access Time:10ns
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max):30mA
Programmable Flags Support:Yes
Retransmit Capability:No
FWFT Support:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C