72V201L15J
Description
IC FIFO SYNC 256X9 15NS 32-PLCC
DataSheet
72V201L15J PDF
Type Description
Series:72V
Package:Tube
Part Status:Obsolete
Memory Size:2.25K (256 x 9)
Function:Synchronous
Data Rate:66.7MHz
Access Time:10ns
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max):20mA
Bus Directional:Uni-Directional
Expansion Type:Depth, Width
Programmable Flags Support:Yes
Retransmit Capability:No
FWFT Support:No
Operating Temperature:0°C ~ 70°C