72V251L15J8
Description
IC FIFO SYNC 4096X18 15NS 32PLCC
DataSheet
72V251L15J8 PDF
Type Description
Series:72V
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Memory Size:72K (8K x 9)
Function:Synchronous
Data Rate:66.7MHz
Access Time:10ns
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max):20mA
Programmable Flags Support:Yes
Retransmit Capability:No
FWFT Support:No
Operating Temperature:0°C ~ 70°C