72V265LA15PFI
Description
IC FIFO SS 16384X18 15NS 64-TQFP
DataSheet
72V265LA15PFI PDF
Type Description
Series:72V
Package:Tray
Part Status:Obsolete
Memory Size:288K (16K x 18)
Function:Synchronous
Data Rate:66.7MHz
Access Time:10ns
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max):55mA
Programmable Flags Support:Yes
Retransmit Capability:Yes
FWFT Support:Yes
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C