72V261LA20TF8
Description
IC FIFO SS 8192X18 20NS 64QFP
DataSheet
72V261LA20TF8 PDF
Type Description
Series:72V
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Memory Size:144K (16K x 9)
Function:Synchronous
Data Rate:50MHz
Access Time:12ns
Voltage - Supply:3 V ~ 3.6 V
Current - Supply (Max):55mA
Programmable Flags Support:Yes
Retransmit Capability:Yes
FWFT Support:Yes
Operating Temperature:0°C ~ 70°C