DPO-1.0-220
Description
FIXED IND 220UH 1A 196 MOHM TH
DataSheet
DPO-1.0-220 PDF
Material - Core:-
Inductance:220 µH
Tolerance:-
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):196mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.591" Dia x 0.354" W (15.00mm x 9.00mm)