MMD-12EZ-1R0M-V1-RU
Description
FIXED IND 1UH 29A 2.5 MOHM SMD
DataSheet
MMD-12EZ-1R0M-V1-RU PDF
Type Description
Series:V1
Package:Bulk
Material - Core:Metal
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):29 A
Current - Saturation (Isat):50A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.5mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HF1008R-220K
HF1008R-220K
FIXED IND 22NH 950MA 135 MOHM
P1812-472K
P1812-472K
FIXED IND 4.7UH 650MA 401 MOHM
FIXED IND 1.1UH 16.5A 3.5 MOHM
MMD-12EZ-1R0M-V1-RU
MMD-12EZ-1R0M-V1-RU
FIXED IND 1UH 29A 2.5 MOHM SMD
FD5-16
FD5-16
PWR XFMR LAMINATED 12VA CHAS MT
KPTLS-1 3/4
KPTLS-1 3/4
1 3/4" W TAPE LOW STATIC
GMC12AG75
GMC12AG75
1.2" 5X7 DOT MATRIX ANODE ROW CA