XFHCL11-4R7M
Description
FIXED IND 4.7UH 9A 16.5 MOHM SMD
DataSheet
XFHCL11-4R7M PDF
Type Description
Series:XFHCL11
Material - Core:-
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):9 A
Current - Saturation (Isat):17A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):16.5mOhm Max
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)