LPS4018-472MRC
Description
SHIELDED POWER INDUCTORS, 4.7UH
DataSheet
LPS4018-472MRC PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.8 A
Current - Saturation (Isat):1.9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):125mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:65MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.154" L x 0.154" W (3.90mm x 3.90mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)