ISC1812ES151K
Description
FIXED IND 150UH 130MA 4.16 OHM
DataSheet
ISC1812ES151K PDF
Type Description
Series:ISC-1812
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):130 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4.16Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant:5MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:796 kHz
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)