LPS3015-473MRC
Description
SHIELDED POWER INDUCTORS, 47UH
DataSheet
LPS3015-473MRC PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):390mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.55Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:17MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.116" L x 0.116" W (2.95mm x 2.95mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)