XFHCL11-1R0M
Description
FIXED IND 1UH 17.5A 4.1 MOHM SMD
DataSheet
XFHCL11-1R0M PDF
Type Description
Series:XFHCL11
Material - Core:-
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):17.5 A
Current - Saturation (Isat):36A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4.1mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)