RV4LAYSA501A
Description
POT 500 OHM 2W CARBON LINEAR
DataSheet
RV4LAYSA501A PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):500
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.625" (15.88mm)
Actuator Diameter:0.249" (6.32mm)