RV4LAYSA252A
Description
POT 2.5K OHM 2W CARBON LINEAR
DataSheet
RV4LAYSA252A PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):2.5k
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.625" (15.88mm)
Actuator Diameter:0.249" (6.32mm)