RV4NAYSD105A
Description
POT 1M OHM 2W CARBON LINEAR
DataSheet
RV4NAYSD105A PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):1M
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter:0.249" (6.32mm)