RV6LAYSA105A
Description
POT 1M OHM 1/2W CARBON LINEAR
DataSheet
RV6LAYSA105A PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):1M
Tolerance:±10%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.625" (15.88mm)
Actuator Diameter:0.125" (3.18mm)