RV4NAYSD153A
Description
POT 15K OHM 2W CARBON LINEAR
DataSheet
RV4NAYSD153A PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):15k
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter:0.249" (6.32mm)