RV4LAYSA102A
Description
POT 1K OHM 2W CARBON LINEAR
DataSheet
RV4LAYSA102A PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):1k
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.625" (15.88mm)
Actuator Diameter:0.249" (6.32mm)