KKA5021S28
Description
POT 5K OHM 2W CARBON LOGARITHMIC
DataSheet
KKA5021S28 PDF
Part Status:Active
Resistance (Ohms):5k
Tolerance:±10%
Power (Watts):2W
Actuator Type:Slotted
Actuator Length:0.875" (22.23mm)
Actuator Diameter:0.249" (6.32mm)