ER14335J-T 2/3AA
Description
BATT LITH 3.6V 2/3AA
DataSheet
ER14335J-T 2/3AA PDF
Battery Cell Size:2/3AA
Voltage - Rated:3.6 V
Capacity:1.65Ah
Size / Dimension:0.57" Dia x 1.32" H (14.5mm x 33.5mm)
Termination Style:Solder Tab
Quantity Unit Price Ext. Price
L522
L522
BATTERY LITHIUM 9V