GRP483535-3.8V-545MAH
Manufacturer
Grepow Inc.
VIGOR # :
Description
LIHITUM POLYMER BATTERY CELL 3.8
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
GRP483535-3.8V-545MAH PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium Polymer
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:3.8 V
Capacity:545mAh
Size / Dimension:1.32" L x 1.38" W x 0.19" H (33.5mm x 35.0mm x 4.8mm)