GRP604543-3.7V-1050MAH
Description
LIHITUM POLYMER BATTERY CELL 3.7
DataSheet
GRP604543-3.7V-1050MAH PDF
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:3.7 V
Capacity:1.05Ah
Size / Dimension:1.68" L x 1.77" W x 0.24" H (42.7mm x 45.0mm x 6.0mm)