GRP392231-3.7V-190MAH
Manufacturer
Grepow Inc.
VIGOR # :
Description
LIHITUM POLYMER BATTERY CELL 3.7
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
GRP392231-3.7V-190MAH PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium Polymer
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:3.7 V
Capacity:190mAh
Size / Dimension:1.21" L x 0.87" W x 0.15" H (30.8mm x 22.1mm x 3.9mm)
Termination Style:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EP28-12
EP28-12
BATTERY LEAD ACID 12V 28AH
LP402535JU + PCM + WIRES 50MM
LP402535JU + PCM + WIRES 50MM
BATT LITH POLY 1S1P 320MAH 3.7V