GRP652348-3.8V-850MAH
Description
LIHITUM POLYMER BATTERY CELL 3.8
DataSheet
GRP652348-3.8V-850MAH PDF
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:3.8 V
Capacity:850mAh
Size / Dimension:1.89" L x 0.90" W x 0.25" H (48.0mm x 22.9mm x 6.5mm)