GRP084949-3.7V-135MAH
Manufacturer
Grepow Inc.
VIGOR # :
Description
LIHITUM POLYMER BATTERY CELL 3.7
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
GRP084949-3.7V-135MAH PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium Polymer
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:3.7 V
Capacity:135mAh
Size / Dimension:1.93" L x 1.93" W x 0.03" H (49.0mm x 49.0mm x 0.8mm)