ICR18650-2200-F
Manufacturer
Fuspower
VIGOR # :
Description
ICR18650 2200MAH 3.7V FLAT TOP
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
ICR18650-2200-F PDF
Type Description
Series:PKCELLĀ®
Package:Box
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium-Ion
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:3.7 V
Capacity:2.2Ah
Size / Dimension:0.71" Dia x 2.56" H (18.0mm x 65.0mm)