GRP653929-3.85V-665MAH
Manufacturer
Grepow Inc.
VIGOR # :
Description
LIHITUM POLYMER BATTERY CELL 3.8
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
GRP653929-3.85V-665MAH PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium Polymer
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:3.85 V
Capacity:665mAh
Size / Dimension:1.15" L x 1.54" W x 0.26" H (29.1mm x 39.0mm x 6.5mm)