LP102530JU + PCM + WIRES 50MM
Manufacturer
Jauch Quartz
VIGOR # :
Description
BATT LITH POLY 1S1P 700MAH 3.7V
Catalog
Batteries Rechargeable (Secondary)
DataSheet
LP102530JU + PCM + WIRES 50MM PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Battery Chemistry:Lithium Polymer
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:3.7 V
Capacity:680mAh
Size / Dimension:1.26" L x 1.02" W x 0.43" H (32.0mm x 26.0mm x 11.0mm)
Termination Style:Wire Leads
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
Current price of LP102530JU + PCM + WIRES 50MM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com