GRP402425-3.8V-225MAH
Description
LIHITUM POLYMER BATTERY CELL 3.8
DataSheet
GRP402425-3.8V-225MAH PDF
Battery Cell Size:-
Voltage - Rated:3.8 V
Capacity:225mAh
Size / Dimension:0.99" L x 0.95" W x 0.16" H (25.1mm x 24.2mm x 4.1mm)