CDSA30B1W
Description
DISPLAY 7SEG 0.30" SGL BLUE 14DI
DataSheet
CDSA30B1W PDF
Number of Characters:1
Size / Dimension:0.748" H x 0.393" W x 0.240" D (19.00mm x 10.00mm x 6.10mm)
Digit/Alpha Size:0.30" (7.65mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:Blue
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:10mA
Millicandela Rating:8.5mcd
Wavelength - Peak:-
Power Dissipation (Max):120mW