CDSA23Y1W
Description
DISPLAY 7SEG 2.30" SGL YELLOW 10
DataSheet
CDSA23Y1W PDF
Number of Characters:1
Size / Dimension:2.760" H x 1.890" W x 0.470" D (70.00mm x 48.00mm x 12.00mm)
Digit/Alpha Size:2.30" (58.42mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:Yellow
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Current - Test:10mA
Millicandela Rating:8mcd
Wavelength - Peak:-
Power Dissipation (Max):75mW