CDSA52B2WF
Manufacturer
ChromeLED
VIGOR # :
Description
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL BLUE 10DI
Catalog
Display Modules - LED Character and Numeric
DataSheet
CDSA52B2WF PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Display Format:-
Number of Characters:1
Size / Dimension:0.689" H x 0.490" W x 0.331" D (17.50mm x 12.40mm x 8.40mm)
Digit/Alpha Size:0.52" (13.20mm)
Display Type:7-Segment
Common Pin:Common Anode
Color:Blue
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:20mA
Millicandela Rating:60mcd
Wavelength - Peak:-
Power Dissipation (Max):120mW
Package / Case:10-DIP
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
NTE3059
NTE3059
LED-DISPLAY-GREEN
DSM7TA28106T
DSM7TA28106T
DISPLAY 7SEG 0.28" SGL BLU 10SMD
A1201G G/W
A1201G G/W
DISPLAY 7SEG 1.2" SGL GRN 18DIP
CDSA52B2WF
CDSA52B2WF