XZM2CYK67S30MAV-HTA
Manufacturer
SunLED
VIGOR # :
Description
4.0X4.0MM YELLOW RT. ANGLE SMD L
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
XZM2CYK67S30MAV-HTA PDF
Type Description
Series:High Temperature
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Yellow
Configuration:-
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:-
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant:590nm
Wavelength - Peak:590nm
Features:-
Package / Case:2-SMD, Boomerang
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:4.00mm L x 3.60mm W
Height (Max):4.25mm